Rozhovory

Rozhovor s Jill Hathaway
Jill Hathaway
Jill se narodila a vyrostla v Iowě, USA. Jako dítě milovala papírové panenky, staré komiksy a psaní. Během dospívání napsala emo poezii a tiskla papírové časopisy, které prodávala za 1 USD v místní prodejně komiksů a prodejně hudebních nosičů.
Po vystudování anglistiky začala vyučovat na střední škole. Společně s manželem vychovává jedinou dceru.

..........................................................................................
Konečně nějaký rozhovor.... Můj první rozhovor! :3 Je to pro mě velký úspěch.! A ještě k tomu s autorkou mé oblíbené knižní série Děsivé splynutí (Slide). Autorka mi přišla velice sympatická a tak jsem se ji rozhodla napsat... :) Bez okecávek jdeme na to! :)

..........................................................................................

1) Kdy jste začala s psaním?
Já jsem vždy milovala psaní. Na střední škole jsem se vyráběla časopis s názvem Salza. Obsahuje hrozné poezie, hudební recenze, a komiksy.

2) Co vás k tomu vedlo/inspirovalo?
Podílela jsem se v Národním Románu Psaní Měsíc, poprvé v roce 2007 a byla tak inspirována ke společenství spisovatelů, všichni se navzájem podporovali. Také jsem začala číst hodně YA literaturu, po tuto dobu věci jako Hunger Games od Suzanne Collins a Zlá, Krásná Melissa Marr. Jsem středoškolská učitelka, tak jsem si myslela, že bych mohla psát také pro teenagery.


3) Jací jsou vaši oblíbení autoři?
Teď mám ráda Leva Grossmana.


4) Kdo vás ve psaní nejvíce podporoval?
Moje kritika partnera Megan Miranda, podpořila mě nejvíce za posledních několik let. Společně jsme vydali naše debutové romány v roce 2012 a prošli této bláznivé publikovací cestě.


5) Jak zareagovala rodina, kamarádi na to, že se chystáte vydat knihu?
Moje matka byla knihovnice, a já jsem tak vděčná, že  byla naživu, když byly mé 2 romány zveřejněny. Zbytek mé rodiny si myslí, že je to v pohodě, ale nikdo nebyl tak fascinován procesu jako moje matka.


6) Co vás motivovalo napsat zrovna sérii Slide?
Nechtěla jsem původně psát sérii. Děsivé splynutí mělo být samostatný. Ale pak můj editor požádal, abych napsala pokračování, a Impostor se narodil.


7) Pracujete momentálně na nějaké knize?
Momentálně pracuji na samostatným mladým dospělým románu. Je to stále velmi drsné a bude k dispozici až nejdříve v roce 2016 .


8) Bylo těžké vybrat kdo v prvním díle zemře? Měla jste někoho až moc ráda, že se vám uchytil  k srdci? (Ať už v prvním, tak ve druhém díle)
Je to asi špatné, ale nechci se rozčilovat nad zabíjením postav. Jsem velmi orientovaná, takže myslím, že víc jde o to, co by dala smrt postavy na příběhu.


9) Jak vás napadli zrovna tyto postavy, tento děj?
Začala jsem psát své první návrhy, aniž bych to velmi plánovala. To vyžaduje mnoho revizí. Já si nemůžu pomoct. Zkoušela jsem je popsat,i když se nakonec popis zvrtl v průběhu navrhování fázi. Nudila jsem se, když jsem přesně věděla, co se bude dít.


10) Chtěla byste vidět své knihy jako seriál/film?
Myslím si, že by to bylo divné. Nejsem si jistá, že bych chtěla vidět moje postavy zastoupené lidmi, kteří nebyli v mé hlavě při psaní fází.

2 komentáře:

 1. Ahoj porad mi nějakej dívčí holčičí knížku prosím ne scifi ani dobrodrzužství jinak je to jedno děkuju

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můžu doporučit Dívka 15, Dívka 16... Je to holčičí kniha a hodně se u toho nasměješ ;) Jinak třeba Deník mimoňky...
   A jedna skvělá fantasy kniha... Drakie, Pád...

   Vymazat

Budu ráda za váš názor,rady,tipy atd.! :)