úterý 4. listopadu 2014

Rozhovor s Jill HathawayJill Hathaway
Jill se narodila a vyrostla v Iowě, USA. Jako dítě milovala papírové panenky, staré komiksy a psaní. Během dospívání napsala emo poezii a tiskla papírové časopisy, které prodávala za 1 USD v místní prodejně komiksů a prodejně hudebních nosičů.
Po vystudování anglistiky začala vyučovat na střední škole. Společně s manželem vychovává jedinou dceru.

..........................................................................................
Dlouho jsem se nutila jít napsat tento článek... Byla jsem tak líná a do psaní jsem neměla vážně žádnou chuť. Nakonec jsem se přece jen přinutila a článek je na světě. Jak už jste si všimli, je to rozhovor s autorkou série Děsivé splynutí.

..........................................................................................

1) Kdy jste začala s psaním?
Já jsem vždy milovala psaní. Na střední škole jsem vyráběla časopis s názvem Salza. Obsahuje poezie, hudební recenze a komiksy.

2) Co vás k tomu vedlo/inspirovalo?
Podílela jsem se v Národním Románu Psaní Měsíce poprvé v roce 2007 a byla tak inspirována ke společenství spisovatelů. Všichni se navzájem podporovali. Také jsem začala číst hodně YA literaturu, po tuto dobu věci jako Hunger Games od Suzanne Collins a Zlá, Krásná Melissa Marr. Jsem středoškolská učitelka, tak jsem si myslela, že bych mohla psát také pro teenagery.


3) Jací jsou vaši oblíbení autoři?
Teď mám ráda Leva Grossmana.


4) Kdo vás ve psaní nejvíce podporoval?
Moje kritika partnera Megan Miranda, podpořila mě nejvíce za posledních několik let. Společně jsme vydali naše debutové romány v roce 2012 a prošli této bláznivé publikovací cestě.


5) Jak zareagovala rodina na to, že se chystáte vydat knihu?
Moje matka byla knihovnice a já jsem tak vděčná, že  byla naživu, když byly mé 2 romány zveřejněny. Zbytek mé rodiny si myslí, že je to v pohodě, ale nikdo nebyl tak fascinován procesu jako moje matka.


6) Co vás motivovalo napsat zrovna sérii Děsivé splynutí?
Nechtěla jsem původně psát sérii. Vidím to, co vrah měl být samostatný. Ale pak můj editor požádal, abych napsala pokračování a Nepřítel v mé mysli se narodil.


7) Pracujete momentálně na nějaké knize?
Momentálně pracuji na samostatným YA románu. Je to stále velmi drsné a bude k dispozici nejdříve v roce 2016 .


8) Bylo těžké vybrat kdo v sérii zemře? Měla jste někoho až moc ráda, že se vám uchytil  k srdci?
Je to asi špatné, ale nechci se rozčilovat nad zabíjením postav. Jsem velmi orientovaná, takže myslím, že víc jde o to, co by dala smrt postavy na příběhu.


9) Jak vás napadli zrovna tyto postavy, tento děj?
Začala jsem psát své první návrhy, aniž bych to velmi plánovala. To vyžaduje mnoho revizí. Já si nemůžu pomoct. Zkoušela jsem je popsat,i když se nakonec popis zvrtl v průběhu navrhování fázi. Nudila jsem se, když jsem přesně věděla, co se bude dít.


10) Chtěla byste vidět své knihy jako seriál/film?
Myslím si, že by to bylo divné. Nejsem si jistá, že bych chtěla vidět moje postavy zastoupené lidmi, kteří nebyli v mé hlavě při psaní fází.
Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu ráda za váš názor,rady,tipy atd.! :)